Obora Žleby

Příměstský táborO čem je náš příměstský tábor?

Tábor je na 5 dní a určen pro děti 7 - 10 let.

Každý turnus je pro max. 10 dětí.


Příměstský tábor je zaměřen na poznávání zvířat, rostlin a rozvíjení vztahu k ekologii a přírodě samotné.

Děti se zábavným způsobem pomocí her naučí, jak žijí zvířata okolo nás, jak je poznat a jaké vztahy v přírodě fungují. Každý z pěti dnů bude zaměřen na jednu z oblastí - lesní zvěř, vodní ptáci, dravci, sovy, ekologie a pomoc přírodě.

Činnosti v daný den budou přizpůsobeny témetu, aby se děti učily vlastní zkušeností. Místo biflování, co je srnče a co koloušek, si je mohou prohlédnout na živo a srnec Béďa, se nechá třeba i pohladit. Takových ochočených zvířat tu máme mnoho - liška, veverka, poštolka, čápi, sova pálená a další.

Vedeme děti především k respektu a úctě ke zvířatům a svému okolí. Díky zážitkům se naučí mnoho věcí, které si budou dlouho pamatovat a budou je moci předávat dál.Jak náš tábor funguje?

Časový průběh

Každý den ve Vámi zvoleném termínu, začíná program od 8:00 a končí v 15:00. Děti si však můžete vyzvednout až do 17:00.

Co s sebou

  • Oblečení do přírody, které se může ušpinit. Hodí se i oblečení na výměnu nebo vrstva navíc.
  • Vhodné boty do lesa (v případě nepřiznivého počasí doporučujeme holiny a pláštěnku).
  • Jídlo vlastní, pokud budeme opékat buřty, dozvíte se to předem.
  • Dostatek vody na pití. Kvůli fyzické aktivitě nedoporučujeme výrazně sladké nápoje ani jídlo.
  • V případně potřeby léky v originálním obalu, které jsou jasně popsané s dávkováním i časem, abychom měli přehled a kontrolu.
  • Vše ostatní zařídíme my.

Co děti čeká?

Děti nahlédnou do zákulisí záchranné stanice a dostanou se do kontaktu se zvířaty, které sice běžně žijí kolem nás, ale jen tak je neuvidí. Budou si moct vyzkoušet část naší práce ošetřovatele i sokolníka. Pomocí her si osvojí znalosti, jak funguje příroda a jaké vztahy v ní platí, jak se správně chovat a v přírodě dokonce pomáhat. Na konci tábora je čekají odměny, které jim tábor budou připomínat.


Kdo bude děti táborem provázet?

Průvodcem bude dětem po celou dobu Káťa Joštová, která se celý život věnuje skautingu a již 3 roky je vedoucí oddílu světlušek, studuje SOŠ Veterinární Hradec Králové a v oboře pracuje přes 3 roky. Jejím osobním posláním je předávat dětem lásku k přírodě, pracovitost a respekt ke zvířatům.

Kontakt:

Email: kata@oborazleby.cz
Tel: 732 962 939