NatureTV

Příroda kolem nás


Příroda kolem nás je stejně fascinující, okouzlující a tajemná, jako kdekoliv na světě. Bohužel nám to však zapomněli říct.

Projekt NatureTV vznikl ve spolupráci lidí, kteří si uvědomovali, jak krásná je naše česká potažmo evropská příroda. Jak zajímavá jsou ta běžná zvířata, která tu žijí s námi, jenže se nám vlastně moc ukazovat nechtějí.

A tak jsme je chtěli přiblížit lidem my. Snažíme v největší míře natáčet zvířata divoká, ale občas nám pomáhají i zvířata ochočená. Někdy se prostě k divokému zvířeti tak blízko dostat nedá. Nebo by ho to velmi rušilo a to nechceme.

Dokumentární film


Železné hory

Skrytá krása

Náš poslední film lze zakoupit na USB disku.

Tým Nature TV

V rámci projektu Nature TV vznikla skupina filmařů a milovníků přírody pod jedním záměrem: dokumentovat PŘÍRODU KOLEM NÁS

František Stýblo

Fotografie a video převažuje v mém podnikání již od samého začátku. Nejvíce si užívám při dokumentování života a prostředí kolem nás. Díky setkání s Lenkou, Ondrou a Honzou jsem se dozvěděl více zajímavých informací ze života volně žijící zvěře. Společně pracujeme na skvělém projektu přírody kolem nás.

Jan Kuchynka

Od svého útlého věku pozoruji a fotím zvířata v přírodě a tato vášeň mě provází již 20 let. Podařilo se mi doma vybudovat záchrannou stanici, vycvičit desítky dravců a sov, ale vždy si nejvíce odpočinu v divočině. Bez lidí a daleko od všech starostí.

Ondřej Pelikán

Od IT, záchranné stanice, výcviku zvířat a veřejných ukázek dravců jsem se dostal k filmování nejprve našich vlastních zvířat a poté i přírody. Mojí hlavní částí práce je natáčení krajiny, výmýšlení scénářů, střih, barvy a vše co se postprodukce týká.

Luboš Hlína

Příroda mě fascinovala už jako malého kluka, kdy jsem trávil spoustu času jejím pozorováním. Po sléze jsem si pořídil první fotoaparát a bylo jasné, kam se mé zájmy ohledně přírody budou ubírat. Focení a následné natáčení divoké přírody se stalo mým obrovským koníčkem. A když přišla nabídka stát se členem týmu naturetv, byl to vlastně splněný sen.

Juraj Žiak

Slovenský filmař, fotograf přírody a člen SWE (Slovak wildlife education).

Spřátelené projekty:

Tento projekt realizuje SWE - wildlifeeducation.sk v spolupráci s NatureTV a je financovaný z iniciatívy dobrovoľníkov a darcov.

Projekt slúži na edukáciu verejnosti a jeho hlavným a dlhodobým cieľom je zvyšovanie environmentálneho povedomia ľudí. Ponúka návštevníkom zaujímavú formu sledovania prírody z pohodlia domova.

www.predkamerou.sk/