Příměstský tábor

Vyprodáno

Příměstský tábor je zaměřen na poznávání zvířat, rostlin a rozvíjení vztahu k ekologii a přírodě samotné. Velmi důležitý je kontakt s živými zvířaty, který dětem zprostředkujeme.

Tábor je na 5 dní a určen pro děti 7 - 10 let.
Každý turnus je pro max. 10 dětí.

Zvolte si variantu:

3 500,00 Kč

Tábor je na 5 dní a určen pro děti 7 - 10 let.

Každý turnus je pro max. 10 dětí.

Děti se zábavným způsobem pomocí her naučí, jak žijí zvířata okolo nás, jak je poznat a jaké vztahy v přírodě fungují. Každý z pěti dnů bude zaměřen na jednu z oblastí - lesní zvěř, vodní ptáci, dravci, sovy, ekologie a pomoc přírodě.

Činnosti v daný den budou přizpůsobeny tématu, aby se děti učily vlastní zkušeností. Místo biflování, co je srnče a co koloušek, si je mohou prohlédnout na živo a srnec Béďa, se nechá třeba i pohladit. Takových ochočených zvířat tu máme mnoho - liška, veverka, poštolka, čápi, sova pálená a další.

Vedeme děti především k respektu a úctě ke zvířatům a svému okolí. Díky zážitkům se naučí mnoho věcí, které si budou dlouho pamatovat a budou je moci předávat dál.

Jak náš tábor funguje?

Časový průběh

Každý den ve Vámi zvoleném termínu, začíná program od 8:00 a končí v 15:00. Děti si však můžete vyzvednout až do 17:00.

Co s sebou

  • Oblečení do přírody, které se může ušpinit. Hodí se i oblečení na výměnu nebo vrstva navíc.
  • Vhodné boty do lesa (v případě nepřiznivého počasí doporučujeme holiny a pláštěnku).
  • Jídlo vlastní, pokud budeme opékat buřty, dozvíte se to předem.
  • Dostatek vody na pití. Kvůli fyzické aktivitě nedoporučujeme výrazně sladké nápoje ani jídlo.
  • V případně potřeby léky v originálním obalu, které jsou jasně popsané s dávkováním i časem, abychom měli přehled a kontrolu.
  • Vše ostatní zařídíme my.

Co děti čeká?

Děti nahlédnou do zákulisí záchranné stanice a dostanou se do kontaktu se zvířaty, které sice běžně žijí kolem nás, ale jen tak je neuvidí. Budou si moct vyzkoušet část naší práce ošetřovatele i sokolníka. Pomocí her si osvojí znalosti, jak funguje příroda a jaké vztahy v ní platí, jak se správně chovat a v přírodě dokonce pomáhat. Na konci tábora je čekají odměny, které jim tábor budou připomínat.


Kdo bude děti táborem provázet?

Průvodcem bude dětem po celou dobu Andrea Klemanová, která v oboře pracuje 5 let a jejím osobním posláním je předávat dětem lásku k přírodě, pracovitost a respekt ke zvířatům.

Kontakt:

Email: andrea@oborazleby.cz
Tel: 739 378 850